Aktualności

VI edycja konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”

Date: Maj 23, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

DSC_0131.JPG

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku –Białej, Biuro Zarządzania Energią. Celem konkursu jest uświadomienie uczniom wpływu ich codziennych zachowań w domu, szkole i w miejscach publicznych na stan środowiska, w którym żyją.

Praca konkursowa polegała na wykonaniu techniką dowolną makiety przedstawiającej całe miasto lub jego określony obszar, zasilany energią ze źródeł odnawialnych takich jak: słońce, wiatr, woda, ciepło Ziemi czy biomasa.

Powstało 10 wyjątkowych makiet, niestety szkoła mogła wytypować maksymalnie 5 prac konkursowych, a wybór był naprawdę trudny. Biorąc pod uwagę szczególnie pomysł, pracę, estetykę i samodzielność wykonania  pani Bożena Szydłowska i pani Katarzyna Agacińska-Sworacka zadecydowały, że do dalszego etapu przejdą następujące makiety:

„Kraina Zielonego Jutra” – Ula Świńczyk, Anna Malarz, kl.6c,

„Miasto- marzenie Ziemi” -Kinga Kudziełko, kl. 6c,

„Eko Miasto” – Emanuel Kamela, kl.5a,

„Ecological city”- Roksana Chodorowska, Sara Drożdż, kl.6c

„Szanujmy Ziemię” – Anna Szlagor, Natalia Czapnik, kl.5b.

Pozostałe makiety i ich autorzy to:

„Eko miasto” – Weronika Rosa, Zuzanna Fuchs, kl.5a,

„Green city” – Dagmara Konior , Patrycja Ochocińska , kl.6c,

„Eko miasto” –  Martyna Kania, Maja Łysakowska, kl. 5b,

„Eko miasto” – Krystian Kubinek, Michał Młotek , kl.5b,

„Eko miasto” – Sebastian Wróbel, Kacper Płonka , kl.5a.

Wszystkim autorom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu! Nasze makiety będzie można podziwiać podczas Festynu Rodzinnego.