Bez kategorii

Ulubione książki czytane podczas epidemii

Date: Czerwiec 16, 2020 Author: admin Categories: Bez kategorii

1 3b

Moja ulubiona książka

Książka pod tytułem ,,Zaopiekuj się mną, Supeł niesforny pupil” opowiada o psie którego dziewczynka Basia z rodziną kupili go ze schroniska. Miał na imię Supeł. Piesek bardzo polubił dziewczynkę. Basia miała koleżankę Marzenę, były one najlepszymi koleżankami aż do czasu gdy Marzena kupiła sobie swojego pieska który miał na imię Kora. Była to suczka. Koleżanka poprosiła Basię aby na jutro przyniosła zdjęcia Supła. Rano w szkole Marzena też przyniosła zdjęcia Kory ale okazało się, że Basia przyniosła jedno zdjęcie swojego psa, a Marzena przyniosła cały album zdjęć suczki. Przyjaciółki Marzeny wyśmiewały Supła, a Korę chwalili i obsypywali komplementami. Po tygodniu do szkoły przyszła nowa koleżanka do Basi klasy. Miała na imię Sara. Dziewczynki się od razu polubiły, a następnego dnia Basia zaprosiła Sarę do swojego domu. Basia opowiedziała jak to jest w swojej szkole i klasie, później Sara mówiła dlaczego się przeprowadziła do innego miasta. Po kilku dniach dziewczynki postanowiły zapisać Supła na wystawę psów. Po tygodniu Basia, Sara, mama i tata Basi oraz brat dziewczynki czyli Tomek pojechali na wystawę psów. Zauważyli, że Marzena z Korą też tam są. Przed ostatnią konkurencją Kora uciekła, a Basia postanowiła pomóc koleżance szukać suczki. Dziewczynka znalazła Korę i oddała ją do swojej pani. Dziewczynki znowu się pogodziły i po kilku dniach Marzena, Basia i Sara zostały przyjaciółkami i wyprowadzały razem Supła i Korę na spacer.

Julia Grzybowska