Taniec rządzi!

Date: Czerwiec 7, 2017 Author: admin Categories: Aktualności

20170602_094243

Mamy kolejne osiągnięcia taneczne. Uczennice klasy 4b: Kinga Habdas, Oliwia Budniak, Anna Warecka oraz Magdalena Golec prowadzą bogatą działalność pozaszkolną tańcząc w klubie Cubana i odnosząc liczne sukcesy.

27 maja2017r. w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Ogólnopolskie Zawody Taneczne Dance Passion. Celem konkursu jest wspieranie młodzieży i dzieci w doskonaleniu swojej pasji, popularyzacja wszelkich form tańca, a także promowanie samego miasta Jastrzębia w środowisku tancerzy całego kraju. W poprzednich latach udział wzięło wielu utalentowanych pasjonatów tańca zapewniając wspaniałe emocje. Kinga Habdas tańczy w zespole Raptors Crew, którego trenerem jest finalista programu You Can Dance – Mikołaj Strzyż. Grupa debiutowała w Sosnowcu podczas Konkursu World Dance, zajmując zacne IV miejsce i tym samym znaleźli się w gronie jednych z najlepszych ekip tanecznych Crew w Polsce. Z pośród 14 grup tanecznych w kategorii Street Dance ( hip – hop, popping, locking, new age, house, break – dance), 9 – 11 lat zajęli I miejsce.

Oliwia Budniak ma już na swoim koncie sukces w konkursie międzynarodowym. Ostatnio wzięła udział w kolejnym – Dance World, który odbył się 28 maja w Żywcu i zajęła I miejsce indywidualnie w kategorii „Dancehall”, następnie II miejsce w duecie i III miejsce zespołowo – fomacja ” Flow Banda” również w tej samej kategorii.

Anna Warecka oraz Magdalena Golec zajęły II miejsce podczas Festiwalu Artystycznego,, Moja Pasja”” w Żywcu, w kategorii zespoły taneczne – taniec współczesny – zespół ,,Jazz Junior””.

Wszystkim uczestniczkom ww konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tanecznych sukcesów!!!