Aktualności

Szkolny Konkurs Kocham Beskidy

Date: Grudzień 12, 2014 Author: admin Categories: Aktualności

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Kocham Beskidy.

12 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego Groniczki wzięli udział w konkursie Kocham Beskidy, pod patronatem Urzędu Miasta Bielsko – Biała. Aby wyróżnić się w owej imprezie turystycznej, należało opanować wiedzę z zakresu topografii i historii Beskidu Małego, Śląskiego oraz Żywieckiego. Pytania konkursowe miały postać zarówno krótkich ćwiczeń testowych, jak i dłuższej wypowiedzi. Zwłaszcza w ostatnim zadaniu opisowym – Atrakcje Beskidu Śląskiego można było wykazać się szeroką wiedzą oraz nieszablonowym sposobem ujęcia tematu.
Ostatecznie, werdyktem komisji w składzie: p. wicedyrektor, Iwona Gębała, opiekun SKKT, Marta Piwowarczyk oraz p. J. Szlosarczyk miejsca na podium zajęli:
1. miejsce – Maciej Gajda z kl. 6a,
2. miejsce – Gabriel Bartelmus z kl. 6a,
3. miejsce – Milena Panek z kl. 6b.
Należy dodać, że laureat pierwszego miejsca uzyskał zarazem maksymalną liczbę punktów, co, biorąc pod uwagę poziom wzmiankowanej imprezy turystycznej, należy do rzadkości i jest godne podziwu.
Wyróżnionych uczestników konkursu czekała miła niespodzianka. Mianowicie, laureaci zostali uhonorowani nie tylko dyplomami, ale i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi (ekwipunek turystyczny) ufundowanymi przez Urząd Miasta Bielsko – Biała. Wręczane były one w dn. 19 grudnia 2014 r. na uroczystym apelu świątecznym z rąk p. dyrektor, Jolanty Fajkis oraz wiceprezydenta Bielska – Białej, p. Lubomira Zawieruchy.

Koordynator konkursu,
Marta Piwowarczyk.