Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4-6

Date: Luty 29, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

szkolny konkurs recytatorski

W dniu 8 lutego 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4 – 6. Jury w składzie: p. Agnieszka Gawron, p. Małgorzata Kowalczyk, p. Marta Piwowarczyk oraz p. Katarzyna Wasilew miało przyjemność wysłuchać wielu pięknych recytacji.

Wiersze prezentowane przez trzydziestu dwóch uczestników stanowiły bardzo zróżnicowany repertuar. Można było zachwycić się nie tylko żartobliwymi utworami Jana Brzechwy oraz Wandy Chotomskiej, ale i pełnymi melancholii tekstami ks. Jana Twardowskiego. Nie zabrakło również prawdziwych perełek polskiej poezji, takich jak Deszcze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Pieśń o żołnierzach z Westerplatte Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Po wysłuchaniu wszystkich deklamatorów, jury zdecydowało się przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

klasy czwarte:

1. miejsce – Aleksandra Bielewicz, kl. 4a oraz Martyna Giełtowska, kl. 4c
  2. miejsce – Joanna Kocur, kl. 4b oraz Justyna Pisarek, kl. 4c
  3. miejsce – Maria Komędera, kl. 4b oraz Amelia Wolicka, kl. 4c

wyróżnienie – Maciej Rozumek, kl. 4c

klasy piąte:

1. miejsce – Agnieszka Jaszczura, kl. 5a oraz Martyna Sopicka, kl. 5a

2. miejsce – Martyna Kania, kl. 5b

3. miejsce – Zuzanna Buryan, kl. 5c

wyróżnienie – Łukasz Uchański, kl. 5b

klasy szóste:

1. miejsce – Wiktoria Janczała, kl. 6b

2. miejsce – Urszula Świńczyk, kl. 6c

3. miejsce – Julia Grduk, kl. 6b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tekstów poetyckich. Szczególnie serdecznie gratulujemy „medalistom” oraz wyróżnionym.

Marta Piwowarczyk