Aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski kl. IV-VI

Date: Styczeń 20, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

szkolny konkurs recytatorski

W dniu 16 stycznia 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4 – 6. Jury w składzie: p. Agnieszka Gawron, p. Małgorzata Kowalczyk, p. Marta Piwowarczyk oraz p. Joanna Szlosarczyk miało przyjemność wysłuchać wielu pięknych recytacji.

Wiersze prezentowane przez trzydziestu siedmiu uczestników stanowiły bardzo zróżnicowany repertuar. Można było zachwycić się nie tylko żartobliwymi utworami Ludwika Jerzego Kerna oraz Wandy Chotomskiej, ale i pełnymi filozoficznej refleksji tekstami Wisławy Szymborskiej.. Nie zabrakło również prawdziwych perełek polskiej poezji, takich jak Rwanie bzu Juliana Tuwima oraz Satyra na bożą krówkę Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Po wysłuchaniu wszystkich deklamatorów, jury zdecydowało się przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

kl. 4.

  1. m. Mikołaj Strojek, kl. 4a
  2. m. Martyna Kóska, kl. 4b
  3. m. ex aequo: Maja Nalepa, kl. 4a oraz Amelia Zamarło, kl. 4b

kl. 5.

  1. m. Bartosz Jasionek, kl. 5c
  2. m. Lena Mynarska, kl. 5c
  3. m. Magdalena Golec, kl. 5b

kl. 6.

  1. m. Justyna Pisarek, kl. 6c
  2. m. ex aequo: Julia Skrzela, kl. 6c oraz Amelia Wolicka, kl. 6c
  3. m. Martyna Giełtowska, kl. 6c

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tekstów poetyckich. Szczególnie serdecznie gratulujemy „medalistom”, którzy zdobyli zaszczytne podium.