Aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4-6

Date: Luty 1, 2015 Author: admin Categories: Aktualności

konkurs recytatorski 2015 199

W dniu 30 stycznia 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4 – 6. Jury w składzie: wicedyrektor, p. Iwona Gębała, p. Agnieszka Gawron, p. Małgorzata Kowalczyk, p. Marta Piwowarczyk, p. Sylwia Stanclik oraz p. Joanna Szlosarczyk miało przyjemność wysłuchać wielu pięknych recytacji.

Wiersze prezentowane przez dwudziestu jeden uczestników stanowiły bardzo zróżnicowany repertuar. Można było zachwycić się nie tylko żartobliwymi utworami Jana Brzechwy oraz Ludwika Jerzego Kerna, ale i pełnymi melancholii tekstami Marii Konopnickiej. Nie zabrakło również prawdziwych perełek polskiej poezji, takich jak Kot w pustym mieszkaniu Wisławy Szymborskiej czy też Piosenka o porcelanie Czesława Miłosza.

Po wysłuchaniu wszystkich deklamatorów, jury zdecydowało się przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

klasy czwarte:

  1. miejsce – Łukasz Uchański, kl. 4b
  2. miejsce – Martyna Sopicka, kl. 4a
  3. miejsce – Patrycja Rostkowska, kl. 4a

wyróżnienia – Martyna Kania, kl. 4b oraz Krzysztof Michałowski, kl. 4c

klasy piąte:

  1. miejsce – Urszula Świńczyk, kl. 5c
  2. miejsce – Zuzanna Pietryszyn, kl. 5b
  3. miejsce – Hanna Gala, kl. 5a

klasy szóste:

  1. miejsce – Zuzanna Froń, kl. 6b
  2. miejsce – Dominik Faron, kl. 6b
  3. miejsce – Weronika Krawczyk, kl. 6c

wyróżnienie – Maja Staszewska, kl. 6a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tekstów poetyckich. Szczególnie serdecznie gratulujemy „medalistom” oraz wyróżnionym.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii.