Aktualności

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w sezonie artystycznym 2017/2018

Date: Czerwiec 13, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

IMG_1151

Miejski Dom Kultury w Hałcnowie informuje, że uczennice Patrycja Bożek, Natalia Juraszek, Anna Muś, Sylwia Kolasa, Justyna Pisarek – członkinie Młodzieżowego Teatru Animacji Lalki i Przedmiotu „eF” reprezentowały nasze miasto oraz kraj na Festiwalach Światowych i Międzynarodowych osiągając wysokie wyróżnienia m.in.:

  • Międzynarodowy Festiwal Teatrów Amatorskich „PROGRES” Sopron-Węgry – Nagroda Główna dla Młodego Teatru
  • Teao Kaj Amo – herbata i miłość – Nagroda za niekonwencjonalną i kreatywną propozycję filmową
  • Złoty Krążek na XI Międzynarodowym Teatralnym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży – SOUKANI – Czechy
  • Grand Prix na VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalkowych – Równe – Ukraina
  • I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Świat Bajkowych Cudów”
  • I Miejsce na XII Międzynarodowym Festiwalu „Talizman Sukcesu”
  • Udział w XII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży – Stollberg Niemcy
  • I Miejsce na Strzeleckich Spotkaniach Teatrów Lalek
  • II Miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Miniatur i Monodramów dla Justyny Pisarek oraz II Miejsce w konkursie Mistrzyni Pięknego Czytania 2018

 

Grupa Animacji Filmowej wzięła udział w V Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych „Kalejdoskop” w Łodzi. Zgłoszony do przeglądu film współtworzyli: Martyna Śliwińska, Adam Krawczyk, Amelia Góra, Dawid Góra, Borys Góra.

Estrada Dwuznak zdobyła I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Świat Bajkowych Cudów”

Zespół DE Facto zajął II Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Impresje Taneczne”, oraz I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Świat Bajkowych Cudów”. Zespół reprezentują: Kinga Kudziełko, Dominika Komendera, Anna Szlagor, Justyna Sroka, Lidia Suchoń.

Formacja Tańca Towarzyskiego Zajęła II Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Świat Bajkowych Cudów”. Do zespołu należy Natalia Darmofa, Emilia Wolny.

Wszystkie wymienione zespoły biorą udział w ważnych wydarzeniach na rzecz miasta m.in. z okazji Dni Bielska-Białej, uroczystościach państwowych, festynach, koncertach w Bielskim Centrum Kultury, wolontariatach (Jasełka – teatr Polski, Stowarzyszenie Serce dla Serca).

Rada artystyczna Miejskiego Domu Kultury w Hałcnowie serdecznie dziękuje Dyrekcji Szkoły za akceptację udziału młodzieży w w/w imprezach z nadzieją na dalszą współpracę.