Aktualności

Sukcesy lingwistyczne naszej uczennicy!

Date: Czerwiec 2, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

001

         Niezmiernie miło nam zakomunikować o pięknych osiągnięciach uczennicy naszej szkoły, Hanny Gali z kl. 6a. Wzięła ona udział w dwóch prestiżowych konkursach z języka angielskiego – VII Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas V i VI, zorganizowanym przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku – Białej oraz w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2016.

         Pierwszy z konkursów składał się z dwóch etapów – pierwszy z nich był przeprowadzony w naszej szkole, w dn. 29 stycznia 2016 r. i polegał na napisaniu testu leksykalno – gramatycznego, otrzymanego od organizatorów drogą mailową. Etap drugi, przeprowadzony w dn. 8 kwietnia w siedzibie Gimnazjum ZCBM obejmował pisemny test leksykalno – gramatyczny, czytanie ze zrozumieniem oraz zagadnienia z wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Hania zdobyła największą liczbę punktów i zajęła I miejsce!

         Z kolei – w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX należało wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami z zakresu leksyki i składni, lecz także znajomością treści zadanej lektury. Liczba punktów, którą uzyskała Hania, zapewniła jej wynik bardzo dobry, pierwsze miejsce w szkole oraz trzecie w powiecie bielskim.

         Serdecznie gratulujemy i życzymy utalentowanej laureatce dalszych sukcesów.

 

koordynator w/w konkursów,

mgr Ewa Cembala

001