Aktualności

Sukces SKKT Groniczki!

Date: Listopad 27, 2017 Author: admin Categories: Aktualności

20171125_194356

Sukces SKKT Groniczki!

W dn. 25 listopada 2017 r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego Groniczki w składzie: Karolina Matyszkowicz, Justyna Pisarek, Krzysztof Bielewicz oraz Maciej Gajda wzięli udział w konkursie wiedzy pt. Wisła łączy, zorganizowanym przez Komisję ds. Młodzieży Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku – Białej oraz Koło Turystyczne Pionier – ZSP w Mazańcowicach.

Konkurs obejmował szeroki zakres materiału. Uczestnicy musieli dysponować dużą wiedzą z zakresu ukształtowania Wisły oraz jej dopływów. Ponadto należało wykazać się znajomością uzdrowisk oraz atrakcji turystycznych rejonów, przez które przepływa wzmiankowana rzeka. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy geograficznej, przybliżenie walorów krajoznawczo – turystycznych Polski, rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy, rozbudzanie poczucia przynależności regionalnej oraz integracja kół turystycznych PTTK. Konkurs został zorganizowany na dwóch poziomach. W pierwszym rywalizowali uczniowie klas V i VI, w drugim – uczniowie kl. VII oraz II i III gimnazjalnych.

Miło nam poinformować, że III miejsce, po zaciętej walce, zdobyli Krzysztof Bielewicz i Maciej Gajda. Laureatom serdecznie gratulujemy!

W galerii – kilka zdjęć uczestników konkursu oraz ich opiekunów:)

Opiekunowie SKKT Groniczki:

Małgorzata Stwora,

Marta Piwowarczyk