Aktualności

Spotkanie z autorem książki pt: „ Cukierku, Ty łobuzie” Panem Waldemarem Cichoniem

Date: Maj 21, 2019 Author: admin Categories: Aktualności

IMG_7728

W maju uczniowie klas I – III spotkali się z autorem lubianej książeczki – lektury pt: „Cukierku, Ty łobuzie” Panem Waldemarem Cichoniem. Pozostałe tytuły serii to „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku?”, „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Dziękuję Ci, Cukierku”, „Co słychać, Cukierku?” oraz „Dasz radę, Cukierku!”. Twórcą ilustracji do wszystkich książek jest pan Dariusz Wanat.

Autor, opowiadał w jaki sposób powstały opowiadania o kocie Cukierku i jaki jest główny bohater serii. Zachęc dzieci do czytania innych książek swojego autorstwa, np. serii „Jeśli się zgadzasz zaszczekaj dwukrotnie!”, której bohaterem jest bardzo mądry pies, oraz książki pod tytułem „Skrzat”.

Waldemar Cichoń jest też autorem dwóch książek o historii Górnego Śląska – „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” oraz Tam, kaj rodzom sie djamynty”. Napisane po polsku i śląsku, poświęcone są wielkim postaciom, które urodziły się w tym regionie.

Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z autorem książek. Bardzo dziękujemy za spotkanie.