Aktualności

SKKT Groniczki – znów z pucharem!

Date: Maj 23, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

20180520_085456

19 maja 2018 r. uczniowie należący do SKKT Groniczki wzięli udział w 56. Powiatowym Złazie Wiosna, zorganizowanym przez Miejski Oddział PTTK w Bielsku – Białej.

Trasa była wyjątkowo wymagająca. Prowadziła od Korbielowa przez przełęcz Przysłopy i Uszczawne Wyżne na Halę Miziową (Beskid Żywiecki). Krótko mówiąc – trzy godz. szybkiego marszu wymagającego pokonania wielu przewyższeń, aby osiągnąć cel, czyli najwyżej położone schronisko w polskich Beskidach, na wysokości 1330 m.n.p.m.

W trakcie wędrówki nasz przewodnik, p. Krystyna Dunat ciekawie opowiadała o przyrodzie i topografii Beskidu Żywieckiego. Dzięki tym pogadankom uczniowie, którzy zamierzali przystąpić do Konkursu Wiedzy Turystycznej i Ekologicznej mogli odświeżyć swoje wiadomości.

Konkurs został przeprowadzony o godz. 13.00, gdy już wszystkie ekipy biorące udział w złazie (ok. 230 osób) dotarły do schroniska. Wytypowani do konkursu uczniowie z SKKT Groniczki spisali się rewelacyjnie. Miejsca od 2. do 5. zajęli w następującej kolejności: Radosław Kołoczek, Justyna Pisarek, Maciej Gajda i Karolina Matyszkowicz.

Ukoronowaniem złazu było tradycyjne podsumowanie i tzw. generalna klasyfikacja wszystkich szkół biorących udział w imprezie – SKKT Groniczki zdobyło I miejsce i puchar!

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

Opiekunowie SKKT Groniczki:

Marta Piwowarczyk,

Małgorzata Stwora