Aktualności

Rozpoczynamy sezon turystyczny!

Date: Kwiecień 24, 2017 Author: admin Categories: Aktualności

20170422_095722

22 kwietnia 2017 r. uczniowie należący do SKKT Groniczki spotkali się, aby oficjalnie rozpocząć wiosenny sezon turystyczny wycieczką na Kozią Górę. Na miejscu zbiórki zjawiła się znakomita ekipa, która (mimo uporczywej mżawki i chłodu) zdecydowała się wyruszyć w trasę.

Szybko i sprawie przeszliśmy zielony szlak prowadzący wzdłuż tzw. toru saneczkowego. Po godzinie osiągnęliśmy nasz cel – Stefankę, czyli Kozią Górę (683 m.n.p.m.). Przytulne schronisko przywitało nas ciepłem oraz smakołykami w postaci pysznych zapiekanek i gorącej czekolady. Po godzinnym odpoczynku rozpoczęliśmy drogę powrotną. Schodziliśmy innym szlakiem, w stronę Cygańskiego Lasu. Podczas trasy zejściowej pogoda spłatała nam figla – zaczął sypać drobny śnieg, który (jak widać na zdjęciu) nie przygasił świetnych nastrojów.

 

Podsumowując, wycieczka udała się znakomicie. Mamy nadzieję, że następne eskapady będą równie niezapomniane.

 

      Opiekun SKKT Groniczki,

Marta Piwowarczyk