Aktualności

Rozpoczęcie roku 2019/2020 – #PrzerwanyMarsz

Date: Wrzesień 3, 2019 Author: admin Categories: Aktualności

DSCF5833

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „ Przerwany marsz….”, której współorganizatorami są: Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Środowisk Dzieci Wojny, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie „Dumni z Polski” oraz Stowarzyszenie „ Dzieci wojny w Polsce”. Kluczowym przedsięwzięciem udziału w akcji, było zaproszenie na uroczystość inauguracji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 honorowego gościa Pani Zofii Bąk, emerytowanej nauczycielki i wieloletniego wicedyrektora naszej szkoły. Pani Zofia, jako przedstawicielka starszego pokolenia, uczestnicząc w akademii, symbolicznie dokończyła przerwany przez wybuch II wojny światowej marsz do szkoły ówczesnej młodzieży. Jesteśmy wdzięczni za tę żywą lekcję historii.