Aktualności

Przygody Szkolnego Gangu Słodziaków

Date: Grudzień 4, 2019 Author: admin Categories: Aktualności

IMG_20191122_200544

Uczniowie klas 1 – 3 zostali zaproszeni do akcji wspierania czytelnictwa poprzez spotkanie z bohaterami różnych książek, m. in. książki pt: „Gang Słodziaków”. Dzieci czytały codziennie opowiadania, za co otrzymywały naklejki. Razem z nauczycielami poznawały nowe postacie Słodziaków. Na zakończenie akcji zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie zapoznały się z piosenką „Sensacja, rewelacja”, oraz wysłuchały opowiadania „Sarenka Hania”. Głównym elementem edukacyjnym II edycji akcji była nauka właściwej postawy wobec środowiska naturalnego. Poprzez pracę w grupach uczniowie stworzyli „Magiczne drzewo” oraz utrwalili wiadomości dotyczące poznanych podczas lekcji gatunków drzew.

Na zakończenie akcji dzieci otrzymały zakładki do książek.