Aktualności

Pierwsza wycieczka otwierająca rok szkolny 2017 / 2018

Date: Wrzesień 27, 2017 Author: admin Categories: Aktualności

20170923_155352

23 września 2017 r. Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne Groniczki wzięło udział w tradycyjnym złazie wieńczącym obchody Światowego Dnia Turystyki, którego organizatorami są corocznie Miasto Bielsko – Biała oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział „Podbeskidzie” w Bielsku – Białej, przy współudziale Książnicy Beskidzkiej oraz Beskidzkiej Grupy GOPR.

Warunkiem uczestnictwa w wymienionej imprezie plenerowej było przejście wybranej trasy oraz punktualne przybycie na metę złazu, która znajdowała się na terenie campingu Ondraszek na Błoniach. SKKT Groniczki pod kierownictwem p. Marty Piwowarczyk oraz p. Małgorzaty Stwory wybrało trasę prowadzącą zielonym szlakiem na Kozią Górę a następnie narciarskim – na Błonia.

Jak można dostrzec na zdjęciach, pogoda w tym dniu stanowiła prawdziwy test hartu ducha i fizycznej wytrzymałości. Całej znakomitej ekipie udało się osiągnąć szczyt pokonując szlak w strugach deszczu, błota i z akompaniamentem świszczącego wiatru.

Po dojściu na Błonia wszyscy członkowie SKKT Groniczki otrzymali pamiątkowe koszulki oraz wyrazy uznania.