Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Tesco dla Szkół- „Przyszłość na talerzu”

Date: Czerwiec 6, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

DSC_0033.JPG (1)

W roku szkolnym 2015/2016 wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Tesco dla Szkół- „Przyszłość na talerzu”, rozwijającego wiedzę na temat zdrowego żywienia i praktyczne umiejętności oraz nawyki świadomego konsumenta.

W ramach kółka przyrodniczego prowadzonego przez panią Katarzynę Agacińską-Sworacką zaczął działać zespól Sforki28 w skład którego wchodzili uczniowie z klasy 5b, 5c i 6c. Uczniowie mieli do wykonania różne zadania zespołowe, za które otrzymywali określoną liczbę punktów. Z każdego zadania musiała zostać opublikowana relacja na stronie internetowej Tesco dla Szkół. W sumie udało nam się zebrać 1196 punktów! Wykonaliśmy 3 zadania w ramach ścieżki podstawowej, a była to „Wiadomość z przyszłości”, „Etykiety” i „Reklama”. Dzięki wykonanym zadaniom dzieci zdobyły podstawowe informacje na temat tego skąd się bierze jedzenie i wypracowały nawyk czytania informacji o zawartości produktów spożywczych. Dodatkowo wykonaliśmy 3 zadania ze ścieżki rozszerzonej: „Bitwa na jedzenie”, Obalamy mity – ziemniaki nie rosną na drzewach”, „Z kamerą wśród ludzi”. Dzieci promowały zdrowe produkty, obalały mity żywieniowe i przeprowadziły sondę uliczną dotyczącą żywności. Bez wątpienia udział w projekcie okazał się ciekawą, edukacyjną przygodą i dobrą zabawą. W magazynie samorządowym „W Bielsku-Białej” (nr 11/335) nasz zespół został określony jako najbardziej zaangażowany w ten projekt. Zebrane punkty wymieniliśmy na nagrodę – „Grządki przyszłości”.

Grządki przyszłości” to zestaw do założenia szkolnego ogródka, który pozwoli nam na obserwację przyrody i doświadczanie procesów w niej zachodzących tj. rozwoju roślin, obserwacji owadów i innych drobnych zwierząt, np. ślimaków. Daje możliwość zaobserwowania całego procesu powstawania produktów od ziarenka do owoców.

Na szczególne podziękowania za udział w projekcie zasługują: Julia Seminowicz kl.6c, Anna Malarz kl. 6c, Roksana Chodorowska kl. 6c, Sara Drożdż kl. 6c, Lidia Suchoń kl. 5c, Martyna Kania kl. 5b, Kinga Kudziełko kl.6c, Anna Muś kl. 6c, Zuzanna Buryan kl. 5c, Ula Świńczyk kl. 6c, Maja Kapustka kl. 5c, Anna Damek kl. 5c, Patrycja Ochocińska kl. 6c, Oliwia Maguda kl. 6c, Marysia Mrowiec kl. 5b, Maja Łysakowska kl. 5b, Ida Śmieja kl.6c, Natalia Czapnik kl. 5b i Roksana Greń kl.5b.

W czwartek 16 czerwca jedziemy na Galę Finałową, która odbędzie się w pasażu Tesco. 

Reportaż z Gali Finałowej-www.super-nowa.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii