Aktualności

Notka o Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym Olimpus

Date: Marzec 29, 2019 Author: admin Categories: Aktualności

sukcesy naszych uczniów1

W dn. 25 marca 2019 r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Olimpus.

Ów test konkursowy, zorganizowany przez warszawskie Centrum Edukacji Szkolnej składał się z 30. pytań wielokrotnego wyboru. Za każdą poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymywał +1 punkt, a za błędnie zakreśloną – 1 punkt. Arkusz wymagał umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, wiedzy gramatycznej znacznie wykraczającej poza poziom danej klasy oraz znajomości kilkunastu lektur.

Bardzo cieszymy się, że dwie uczennice naszej szkoły odniosły sukces w tym wymagającym konkursie.

 

Do nagrodzonych należą:

  • Julita Sikora z kl. 6c (laureatka I miejsca),
  • Marta Olma z kl. 6c (laureatka III miejsca).

 

 

Uczennicom serdecznie gratulujemy wiedzy oraz chęci w pogłębianiu swoich umiejętności literackich.