Narodowe Czytanie 2014

Date: Listopad 26, 2014 Author: admin Categories: Aktualności

Narodowe czytanie

Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej zaprosił wszystkich Polaków do uczestniczenia w obchodach Narodowego czytania tymi słowami:

„W tym roku, 6 września, pragnę zaprosić Państwa do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.”

Chcielibyśmy się dołączyć do tej akcji. W naszej szkole został zorganizowany taki dzień w nieco odmiennej formie. Ogłosiliśmy dwa konkursy: Pięknego czytania i konkurs rysunkowy.

1. Pięknego czytania – w którym uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce – Martyna Kania, kl. 4b

II miejsce – Milena Panek, kl. 6b

III miejsce – Julia Grduk – 5b

1. Konkurs rysunkowy – scena z Trylogii lub W pustyni i w puszczy.

Nagrodzeni uczniowie to:

miejsce – Maciej Gajda, kl. 6a

II miejsce – Milena Panek, kl. 6b

III miejsce – Łukasz Janik, kl. 6b

III miejsce – Sylwia Pająk, kl. 6b

Zdjęcia można obejrzeć w galerii.