Aktualności

Multimedialne Centrum Edukacyjne – 2017

Date: Styczeń 4, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

Aroboty

    W listopadzie i grudniu w naszej szkole odbywały się zajęcia dodatkowe dla uczniów z zestawami robotów (M-bot, Ozobot) i Edumatami, które otrzymaliśmy w ramach Projektu Obywatelskiego.

    Celem zajęć z programowania było rozwijanie nawyków myślowych ułatwiających funkcjonowanie we współczesnym świecie. Uczniowie wcielali się w programistów robotów, dzięki czemu w praktyczny i przyjazny sposób zdobyli wiedzę, a przy tym dobrze się bawili. 

    Nauka programowania to doskonała zabawa i ćwiczenie kreatywnego myślenia. Poprzez zabawę dzieci uczą się rozwiązywania problemów, uczą się jak napisać i wdrożyć algorytm, czyli przepis postępowania służący rozwiązaniu zaplanowanego zadania. Pokazuje to, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną życia.