Mały Pitagoras

Date: Maj 23, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

IMAG0334

PROTOKÓŁ XV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MAŁY PITAGORAS”

W dniu 18 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 28 w Bielsku – Białej odbył się konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 34 uczniów z 17 szkół podstawowych Bielska – Białej. Uczniowie rozwiązali sudoku, 7 zadań matematycznych, krzyżówkę matematyczną oraz układali puzzle z działaniami pisemnymi. Konkurs miał charakter turnieju a w skład komisji oceniającej zadania weszli losowo wybrani nauczyciele:

Ewa Drożdż SP nr 1

Anna Krzempek SP nr 4

Alicja Bogacka SP nr 28

Katarzyna Mruczek SP nr 29

Katarzyna Kasperek SP nr 33

Poziom turnieju był bardzo wysoki i po dogrywce ustalono następujące miejsca:

I miejsce zajęła SP nr 39

II miejsce zajęła SP nr 38

III miejsce zajęła SP nr 20

Ponadto Komisja sędziowska przyznała dwa wyróżnienia, które zajęły :

Szkoła Podstawowa nr 9

Szkoła Podstawowa nr 25

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy opaski odblaskowe oraz słodycze, natomiast zwycięskie drużyny otrzymały medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe: za I miejsce – dysk wymienny (32 GB), II miejsce – dysk wymienny (16 GB), za III miejsce – dysk wymienny (8 GB).Uczniowie z wyróżnionych szkół otrzymali kalkulatory.

Protokołowała:

Alicja Bogacka