Aktualności

Konkursy z języka angielskiego – sukcesy naszych uczniów

Date: Maj 30, 2019 Author: admin Categories: Aktualności

PART_1559165584466

 W roku szkolnym 2018/2019 w zostały przeprowadzone w naszej szkole następujące konkursy z języka angielskiego :

* Ogólnopolski Konkurs Leksykalny  MEMORY MASTER

Konkurs przeznaczony był dla szkół gimnazjalnych oraz klas 4-8 szkół podstawowych.

      Jest to nowatorskie przedsięwzięcie na rynku edukacyjnym.   Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego i testowany w  szkołach podstawowych jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania uczniów do nauki języka angielskiego. Dzięki nowej formie konkursu można było nie tylko sprawdzić wiedzę swoich uczniów, ale, przede wszystkim ,w nowoczesny sposób zachęcić ich do zdobycia nowej wiedzy i odświeżenia tej już nabytej. Po wcześniejszym zapoznaniu się ze słownictwem, które można było ściągnąć ze specjalnej aplikacji, uczniowie przystąpili do pisania testu jednokrotnego wyboru. Maksymalny wynik do uzyskania to 100 punktów.

 

 Przedstawiamy wyniki konkursu :

 Tymoteusz Juraszek kl. 4a – wyróżnienie

Dominik Białek kl.5a – laureat III stopnia

Kamil Stasiewicz kl.6a – laureat III stopnia

Julita Sikora kl.6c – laureatka III stopnia

Wojciech Stępniakowski kl.6a – laureat III stopnia

Tomasz Kliś kl.6b – laureat III stopnia

Bartosz Bednarski kl.6b – wyróżnienie

Kinga Habdas kl.6b – wyróżnienie

 

* Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES PLUS Inicjatorem i przedstawicielem konkursu jest wydawnictwo Amercom, które zajmuje się opracowaniem testów. Cele olimpiady to zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych, rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim oraz wzbogacanie wiedzy o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się językiem angielskim.

         Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru, za który można było uzyskać 100 punktów.

 

Prezentujemy wyniki konkursu:

 Jakub Brzeziński kl.5a – laureat V stopnia

Tomasz Kliś kl.6b – laureat V stopnia

Anna Warecka kl.6b – laureatka IV stopnia

Bartosz Bednarski kl.6b – laureat IV stopnia

Wojciech Stępniakowski kl.6a – laureat III stopnia

Aleksander Szedel kl.6c – laureat III stopnia

Julita Sikora kl.6c – laureatka I stopnia

Kamil Stasiewicz kl.6a – laurat I stopnia

Justyna Sroka kl.6c – laureatka I stopnia

 

* Międzyszkolny Konkurs ENGLISH IS FUN

Organizatorem konkursu, jak co roku, była Szkoła Podstawowa nr 9 w Bielsku-Białej.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6-7 szkoły podstawowej, a jego celem było motywowanie do nauki języka angielskiego, wzbogacenie wiedzy na temat historii, kultury, geografii oraz życia codziennego Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczestnikami. Konkurs był formą turnieju wiedzy składającego się z czterech kategorii:

  • KNOW THE USA ( quiz wiedzy o USA )
  • AMERICAN ICONS
  • WHO IS SINGING THIS SONG ?
  • GOLD RUSH

Z przyjemnością ogłaszamy, iż drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie:

Kinga Habdas kl. 6b

Anna Warecka kl. 6b

Julita Sikora kl. 6c

Aleksander Szedel kl. 6c

wywalczyli III miejsce

 

Wszystkim Uczestnikom oraz Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nauczyciele języka angielskiego