Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

Date: Styczeń 25, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

Poetry Recitation Contest

24 stycznia 2018 r. w szkolnej bibliotece został przeprowadzony Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej Poetry Recitation Contest. Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych zaprezentowali swoje możliwości w recytacji wierszy w języku angielskim. Jury wysłuchało utworów o różnej tematyce i stopniu trudności. Słuchacze mieli okazję między innymi odwiedzić klasę aniołków, wysłuchać wymówek, które miały zapobiec pójściu do szkoły, czy dowiedzieć się co można zrobić gdy zostanie się superbohaterem. Uczestnicy zaprezentowali znakomite opanowanie tekstów i doskonałe umiejętności recytatorskie. Brawa należą się wszystkim uczniom za wspaniałe przygotowanie do recytacji. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: uczniowie klas III oraz uczniowie klas IV – V. Po naradzie jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień.

klasy III

1 miejsce ex aequo: Maja Krywult kl. 3b, Micol Mleczko kl. 3d