Informacja dla rodziców uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

Date: Czerwiec 3, 2020 Author: admin Categories: Aktualności

Informacja dla rodziców uczniów,

którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej

w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Państwo,

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w czerwcu nie odbędzie się tradycyjne spotkanie Dyrekcji, wychowawców i pedagoga szkolnego z rodzicami uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2020/2021 naukę w klasie pierwszej.

Przekazujemy Państwu niezbędne informacje:

1. Nauka odbywa się dwuzmianowo. W miarę możliwości dziecko jest kierowane na tę zmianę, na której uczy się starsze rodzeństwo z klas drugich i trzecich.

2. Świetlica szkolna jest czynna w godzinach: od 6.30 do 17.00.

3. Listy uczniów poszczególnych klas będą dostępne 1 września 2020 r. W miarę możliwości postaramy się uwzględnić Państwa prośby i życzenia dotyczące uczęszczania dziecka do danej klasy; prosimy o zgłaszanie grup dzieci chcących uczyć się w jednej klasie (nie więcej jednak niż czworo).

4. Pisemne prośby można wrzucać do skrzynki umieszczonej wewnątrz szkoły, przy wejściu głównym. Prosimy, aby informacja zawierała numer telefonu kontaktowego.

5. We wrześniu będzie zorganizowane spotkanie z wychowawcą, który udzieli Państwu szczegółowych informacji dotyczących uczęszczania dziecka do szkoły.

6. Wyprawka pierwszoklasisty:

• Zeszyt w kratkę 16 kartkowy
  • Zeszyt w wąskie linie (kolorowe) 16 kartkowy
  • Blok rysunkowy z białymi kartkami
  • Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami
  • 2 bloki techniczne z białymi kartkami
  • 2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami
  • Papier kolorowy samoprzylepny i zwykły (wszystkie bloki i papier kolorowy podpisane, umieszczone w podpisanej teczce)
  • Kredki świecowe (podpisane)
  • Farby plakatowe, akwarele, pastele mokre (podpisane)
  • Pędzel cienki i gruby ( podpisane)
  • Dodatkowe 2 teczki z imieniem i nazwiskiem dziecka
  • Wyposażony piórnik (pióro ze stalówką – nie kulkowe, zapasowe wkłady, kredki ołówkowe, 2 ołówki, gumka, klej, nożyczki (dobrze tnące) z zaokrąglonym szpicem, strugaczka)
  • Strój gimnastyczny (biały podkoszulek, granatowe spodenki) umieszczony w podpisanym worku
  • Strój galowy (biała koszula/bluzka, granatowe lub czarne spodnie/spódnica)
  • Obuwie zamienne na jasnej gumowej podeszwie
  • Podpisany worek na obuwie zamienne.

Z poważaniem,

Dyrekcja,