Aktualności

III wycieczka w ramach projektu turystycznego Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.

Date: Wrzesień 26, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

Leskowiec4

III wycieczka w ramach projektu turystycznego

Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.

15 września 2018 r. uczniowie z SP 28 wraz z rodzicami, dziadkami oraz opiekunami – p. Martą Piwowarczyk oraz p. Małgorzatą Stworą wybrali się na wycieczkę w piękny rejon Beskidu Małego.

Trasa rozpoczynała się w Inwałdzie, prowadziła przez Ostry Wierch i Gancarz do schroniska na Leskowcu. Prawie 4-godzinne podejście należało do wyjątkowo wymagających. Niemniej jednak cała ekipa była przygotowana kondycyjnie. Trudną wędrówkę umilało „polowanie” na grzyby. Już przy ścieżce można było znaleźć stosy krągłych prawdziwków, podgrzybków i maślaków żółtych.

Trasa powrotna nie przysporzyła większych trudności. Po godzinnym zejściu dotarliśmy do Rzyków – Jagódek, gdzie czekał na nas autokar. Przyjechaliśmy do Hałcnowa w doskonałych nastrojach po znakomicie spędzonym dniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć!