Aktualności

II wycieczka w ramach projektu „Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.”

Date: Czerwiec 17, 2015 Author: admin Categories: Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dn. 30 maja 2015 r. uczniowie z SP 28, Gimnazjum nr 6 oraz lubiący wędrówki rodzice i dziadkowie wyżej wymienionych wybrali się w przepiękny rejon Beskidu Żywieckiego. Szlak prowadził z Rycerki Górnej Kolonii na Wielką Raczę, niezwykle widokowy szczyt leżący na wysokości 1236 m.n.p.m.

Nie można było sobie wymarzyć lepszej aury do przemierzania górskich szlaków. Z tego też względu tempo wędrówki należało do szybkich i równomiernych. Już po 1 godz. i 40 min. osiągnęliśmy cel. Trudno opisać, jak po wysiłku znakomicie smakowały pierogi – specjalność właścicieli schroniska na Wielkiej Raczy.

Po ok. 2 godz. niczym niezmąconego relaksu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pomrukująca w oddali burza sprawiła, iż przyspieszyliśmy zejście. Udało się „suchą stopą” dojść do autokaru, który zawiózł nas do Hałcnowa.

Zapraszamy do galerii zdjęć z powyższej wycieczki ;-)