Aktualności

Ferie w SP 28

Date: Luty 22, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

20180131_100706

Od 29 stycznia do 2 lutego 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 28 zorganizowała wypoczynek zimowy dla 135 dzieci. Uczniowie byli podzieleni na 9 grup, z których każda znajdowała się pod fachową opieką nauczycieli. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla organizatorów wypoczynku: dyrektora placówki – p. Jolanty Fajkis, wicedyrektora – p. Iwony Gębały, kierownika półkolonii – p. Agaty Koniecznej oraz dla p. Alicji Bogackiej, p. Małgorzaty Kowalczyk, p. Anity Kufel, p. Joanny Marczuk, p. Marii Mrowiec, p. Aleksandry Muszyńskiej, p. Anny Olmy, p. Marty Piwowarczyk, p. Anity Wadoń oraz p. Wojciecha Bąbki. Wszyscy wychowawcy z dużym zaangażowaniem wypełniali swoje obowiązki. Serdecznie podziękowania należą się również pracownikom obsługi i administracji.

Program ferii nie pozwalał na nudę. Każdego dnia dzieci brały udział w różnorodnych atrakcjach. Jedną z nich były niewątpliwie gry i zabawy ruchowe w Zabawowie oraz warsztaty artystyczne na Zamku Sułkowskich i w Domu Tkacza.

Uczniowie mieli również okazję polepszyć swoją kondycję na basenie „Aqua” oraz udoskonalić sprawność manualną w trakcie licznych zajęć plastycznych.

U wszystkich dzieci prawdziwy aplauz wzbudziła projekcja znakomitych filmów: Fernando – dla młodszej grupy wiekowej oraz Cudowny chłopiec – dla starszej grupy. Każde z powyższych dzieł stanowiło nie tylko świetną rozrywkę, lecz również posiadało walor edukacyjny.

Oprócz w/w wyjazdów, uczniowie uczestniczyli również w ciekawych zajęciach na terenie placówki. Warto wymienić warsztaty artystyczne, na których można było stworzyć (według gotowego wzoru) mydło o wybranym kształcie. Każde dzieło stanowiło następnie indywidualne trofeum dumnego uczestnika warsztatów.

Tak napięty grafik uzupełniały jeszcze gry komputerowe w pracowni informatycznej, warsztaty teatralne pod kierunkiem profesjonalnego aktora, zabawy integracyjne w klasach oraz zajęcia na sali gimnastycznej. Nic zatem dziwnego, że po każdym, pełnym wrażeń dniu popołudniowy obiad znikał w przysłowiowym mgnieniu oka.

Na koniec sprawozdania warto zaznaczyć, iż ferie należały do wyjątkowo udanych i aktywnych, mimo że zmienna aura próbowała zniechęcić do wszelakich form wypoczynku.