Bez kategorii

Co warto przeczytać

Date: Grudzień 7, 2018 Author: admin Categories: Bez kategorii

wallpaper-314004

Recenzja powieści C. S. Lewisa, Lew, czarownica i stara szafa.

 Moja ulubiona książka to Opowieści z Narnii, część 1. Nosi ona tytuł Lew, czarownica i stara szafa. Jestem w trakcie jej czytania, ponieważ to nasza lektura szkolna.

Lubię wieczorem zanurzyć się w ciekawych przygodach bohaterów. Ta powieść jest przykładem tego, że dobroć zawsze  wygrywa oraz że nigdy nie można się poddawać. Są tam momenty, w których można się popłakać albo w których można się cieszyć razem z bohaterami.

Niektóre momenty w tej lekturze były straszne, a niektóre miłe. Bardzo podobały mi się wszystkie rozdziały, a szczególnie rozdział 7, 8, 10, 11. Jestem ciekawa, co będzie w kolejnych częściach cyklu Opowieści z Narnii. Przygoda, w której czwórka rodzeństwa przeszła przez szafę była magiczna, ponieważ od tej historii zaczęły się przygody w Narnii, tajemniczej krainie pod rządami złej Białej Czarownicy. Główni bohaterowie zmuszeni są walczyć z niegodziwością i podłością Białej Czarownicy. Kiedy rozgrywała się pierwsza walka Piotra obrzydziło mnie to, jak chłopiec wyjął miecz cały we krwi. To było najbardziej ohydne. Dom czarownicy budzi grozę – pełno w nim posągów. Jeśli sięgniecie po tę książkę, dowiecie się, gdzie tkwi tajemnica tych posągów.

     Niektórzy czytelnicy nie mogli uwierzyć, że istnieje coś takiego jak Narnia. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni. Jak każda książka, ta również ma plusy i minusy. Według mnie takie:

MINUSY

-akcja zawiera budzące grozę momenty,

-niektóre wątki są smutne.

PLUSY

-akcja płynie szybko, jest wciągająca,

-świat przedstawiony rozwija wyobraźnię,

-uczy ortografii [tak jak każda książka].

  

Zuzanna B, kl. 4d.