Aktualności

Boże Narodzenie 2017

Date: Styczeń 2, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

IMG_4822

Wstawaj bracie!

Anioł z nieba

O Panu Jezusie śpiewa!

Tymi słowy pewien zdumiony pasterz budził swych towarzyszy. Oczy przecierał z niedowierzaniem, wszak widok śpiewającego anioła jest rzeczą niecodzienną!

Tuż przed wigilią, dnia 21 grudnia, uczniowie klasy III e wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Dąbrowską zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Barwne stroje, atrakcyjna scenografia oraz zaangażowanie aktorów pozwoliły przenieść widzów w niezwykłą noc – noc Bożego Narodzenia. Dzieci opowiedziały przepiękną historię miłości Boga do człowieka. Starały się nieść przesłanie pełne radości, pokoju i nadziei.

Inscenizacja powstała w oparciu o autorski scenariusz napisany przez panią Agatę Majkę. Dzięki pani Katarzynie Nowok i jej muzycznym aranżacjom, uczniowie klas I-III mieli możliwość posłuchać mniej popularnych kolęd i pastorałek takich jak: Lelija, Dudka czy Kaczka pstra. Uczniowie prezentowali jasełka również swoim rodzicom, bliskim oraz grupie zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Z pasterskim pozdrowieniem życzyli wszystkim wesołych świąt!