25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

Date: Listopad 30, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

20181128_132948

Święto to powstało na pamiątkę wydarzeń w 1902 r. Prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Gdy historię przeczytał pewien producent zabawek postanowił zrobić nową zabawkę dla dzieci w postaci misia i nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Święto obchodzimy dopiero od 2002r., kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

28 listopada w naszej szkole klasy 2 uczestniczyły w zajęciach związanych z Światowym Dniem Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do biblioteki swoich ulubieńców. Słuchały fragmentu bajki Czesława Janczarskiego pt: „ Miś Uszatek i przyjaciele”. Poznawały różne misie z dawnych bajek na dobranoc: Misia Colargola, Misia Yogi, Misia Uszatka, Gumisie i innych. Układały misiowe puzzle a także oglądały fragmenty bajek.

Dobrze mieć misia – pluszowego przyjaciela, do którego można się przytulić i ….np: zasnąć.