21 września 2019 r. – wycieczka inaugurująca sezon jesienny

Date: Wrzesień 24, 2019 Author: admin Categories: Aktualności

Wycieczka na Stożek

W dn. 21 września 2019 r. uczniowie SP 28, należący do SKKT „Groniczki” wybrali się na wycieczkę otwierającą sezon jesienny a tym samym stanowiącą część projektu Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.

Przypomnijmy, ów projekt jest realizowany od kwietnia 2019 r. pod patronatem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Hałcnowa.

Trasa prowadziła z Wisły Głębce do schroniska na Stożku. Podejście należało do wyjątkowo forsownych. Trzeba było wykazać się dobrą kondycją, aby pokonać strome nachylenie szlaku. Jednak w schronisku czekała nagroda w postaci gorącej czekolady i innych smacznych przekąsek.

Po odpoczynku nasza ekipa ruszyła w stronę Cieślara i kolejnego schroniska – na Soszowie. Wędrówkę umilały znajdowane przy szlaku borowiki szlachetne, koźlarze czerwone oraz maślaki żółte a ponadto fantastyczna panorama Beskidu Śląskiego.

Ok. godz. 15.00 wszyscy uczestnicy wycieczki zameldowali się w Wiśle Jaworniku, gdzie na lekko zmęczonych turystów czekał autokar.